Zapraszam do przeczytania opinii moich Klientów na temat moich usług.
Na wstępie zacznę od tego, że przez długi czas szukałem wzmacniacza, który po prostu wzmocnij sygnał ze źródła - DAC'a do przetworników - Kolumn/Monitorów bez zbędnych podbarwień lub innej filozofii współczesnych wzmacniaczy. Obecne wzmacniacze oczywiście w zależności od budżetu; bo tak, tendencja jest następująca: więcej zapłacisz to więcej usłyszysz...kombinowałem również z używanymi zintegrowanymi wzmacniaczami. Nie będę ich wymieniał, było ich trochę i więcej... pewnego razu nastąpił moment kiedy postanowiłem, że pójdę w końcówkę mocy, szukając natrafiłem na Rotela RB981. Od samego początku zrozumiałem, że jestem już na właściwej drodze, pojawiło się zadowolenie, pojęcia takie jak scena, dynamika, bass już było wszystko na zadowalającym poziomie. Międzyczasie udało mi się dobrać kolumny: Canton RCL z kontrolerem które zostały sprzężone z Rotelem RB981, DAC Road Rain Audio na ES9068, kable rca z przewodów antenowych ! kable głośnikowe Monstery dedykowane do kolumn Infinity. Na tym etapie było powiedzmy okej. Ze względu na chęci serwisu obecnej końcówki, de facto nie wymagała, a tak mi się wtedy wydawało serwisu/tuninngu tak trafiłem na bardzo miłego Pana Adama. Praktycznie od razu sprzęt trafił od razu na serwis mistrza. Po odbiorze i wstępnym odsłuchu było wielkie WOW, z resztą nie tylko moje ale innych znajomych którzy byli u mnie wielokrotnie na odsłuchach. Natomiast po jakiś około 2-3tyg po porządnym wygrzaniu mogę stwierdzić, że sprzęt gra kapitalnie. Dźwięk jest potężny, obszerny, pełny w detal, ze szeroką sceną. Dźwięk wręcz wylewa się z kolumn nie jest zlany, bass jest w punkt z świetną kontrolą, wokale gdy zamknę oczy artystę mam przed sobą siedząc na kanapie w domu:) Słucham wielu gatunków muzycznych z dominacją muzyki elektronicznej i z pewnością mogę stwierdzić, że odkrywam ją na nowo.
Polecam !
6 stycznia 2026
Damian
Zacznę od początku.
Przez 9 lat słuchałem muzyki na wzmacniaczu Rotel RA-930AX w wersji seryjnej. Z czasem pojawiły się problemy – wyłączający się lewy kanał oraz trzeszczące potencjometry. Szukając serwisu, który mógłby to naprawić, trafiłem na Pana Adama, który nie tylko podjął się naprawy, ale zaproponował również tuning wzmacniacza w celu poprawy brzmienia.
Miałem to szczęście, że zawiozłem wzmacniacz osobiście i mogłem bezpośrednio porównać dwa identyczne modele – mój seryjny oraz egzemplarz Pana Adama po modyfikacji, który był wystawiony na sprzedaż.
Co daje tuning?
Seryjne Rotele grają pięknie. Po modyfikacji grają przepięknie. To po prostu obowiązek – trzeba to zrobić! Zakładka „Co daje tuning?” na stronie Pana Adama idealnie opisuje, czego można się spodziewać po modyfikacji – i wszystko to potwierdza się w odsłuchu.
Na dodatek odsłuch odbywał się na kolumnach wykonywanych przez Pana Adama na zamówienie. Był luty 2025 roku, a ja wychodząc wiedziałem jedno – muszę mieć również kolumny od niego. Mój dotychczasowy sprzęt audio przestał dawać mi satysfakcję.
Po pewnym czasie zmieniłem wzmacniacz na mocniejszy Rotel RA-980BX, oczywiście również po modyfikacji. Pod koniec 2025 roku spełniłem kolejne marzenie i nabyłem kolumny Pana Adama – prawdziwy 3-way oparty na Scan-Speak Revelator.
Powiem tylko jedno:
kto raz usłyszy dźwięk z tych kolumn, nic lepszego już nie usłyszy.
Ten dźwięk UZALEŻNIA .
Pan Adam jest perfekcjonistą w tym, co robi. Zarówno modyfikacje wzmacniaczy, jak i jego projekty kolumn studyjnych pokazują, że nieliczni mają taką wiedzę i umiejętności.
Z pełnym przekonaniem polecam usługi Pana Adama.
Zaczęło się od trzeszczących potencjometrów, a skończyło na prawdziwym, w pełni dopracowanym zestawie hi-end.
DZIĘKUJĘ.
22 grudnia 2025
Krzysztof
Myślę, że każdy kto rozważa poddanie swojego sprzętu modyfikacji czy tuningowi ma wiele przemysleń,rozterek czy warto,czy to nie będzie zbędny wydatek,czy będę zadowolony... Również i ja miałem podobnie.Po spontanicznym zakupie wzmacniacza dzielonego RB-1552+RC-1550, przesłuchaniu u siebie w domu, wiedziałem że albo będzie tuning albo pożegnanie. Na moje szczęście nie mam daleko do Pana Adama, więc sprzęt pojechał do serwisu. Pan Adam wszystko opowiedział, wytłumaczył, pokazał co i jak.Po odbiorze przeżyłem szok,bo spodziewałem się "jakiś" zmian,natomiast to co prezentuje sobą teraz mój Rotel to poezja.Pierwsze co od razu wprawia w zachwyt to świetna rozdzielczość kanałów, mnóstwo szczegółów i większa przestronność dźwięku. Jak by był wielowarstwowy ,a nie po prostu "ścianą" muzyki. Radio DAB+ Rotela,program Chopin, jestem tylko ja i fortepian w całym pomieszczeniu 😁. Jazz- bajka. Magnetofon Sony TC- K 808 es nagrana świetnie muzyka z Gladiatora- zachowuje analogowy charakter i miękkość,ale jest jakościowo super. Cd Demon 690, płyta Przemysław Rudź ( polecam gorąco)polski muzyk i astrolog tworzy muzykę elektroniczną ale nie jakieś techno, często z Arturem Wolskim ( gitara elektryczna), audiofilsko nagrana ostatnia płyta CD Pomeranian Wind.... No magia, dźwięki przemieszczają się po pokoju, jeszcze więcej detali😉. Został Dac... iFi Zen Blue. No cóż,to jest ewidętnie najsłabszy element mojego systemu. Ale i tak słychać dużo większą szczegółowość. Kolumny T+A Criterion TMR 80. Lata '80-90. 5 Ohm,90 W i 90 db skuteczności. Rewelacja!!! Spisują się świetnie i będą z Rotelem świetnie grać. Ogólnie jestem już teraz bardzo zadowolony,a nie jest jeszcze wygrzany w pełni!!!Dźwięk jest rozjaśnionyi bardzo wyraźny. Ale absolutnie nie ma tego efektu " kolumny pod kocykiem" co było przed tuningiem!!! Dźwięk i szczegóły są wszędzie Najlepiej wydana kasa na sprzęt😉. Do tego Pan Adam chętnie doradzi w innych kwestiach jak dobór kabli czy kolumn. Bardzo pozytywna postać💪. Polecam gorąco.
16 marca 2025
Sebastian
Jeżeli ktoś trafił na tę stronę i zastanawia się nad usługami Pana Adama to przede wszystkim polecam zadzwonić i z nim porozmawiać. Po krótkiej rozmowie nie ma się żadnych wątpliwości co do olbrzymiej wiedzy, doświadczenia i pasji jaką ten Pan wkłada w to, co robi. Oprócz samej pracy wykonanej na sprzęcie, można też liczyć na świetny kontakt i doradztwo w rozbudowie systemu. Polecam!
20 lutego 2025
Paweł
Decyzja o wysłaniu mojego przedwzmacniacza Rotel RC995 do Roteltuning.pl była jednym z najlepszych wyborów, jakie podjąłem w kontekście mojego systemu audio. Po około 200 godzinach odsłuchu mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że efekt jest znakomity.
To kolejna modyfikacja, którą przeprowadziłem w Roteltuning.pl po moich wcześniejszych; tuningu Rotel RC06 i RB06, i po raz kolejny jestem bardzo zadowolony z efektów. Przedwzmacniacz RC995 zyskał wyraźną poprawę jakości dźwięku. Stal się bardziej klarowny, a przestrzenność dźwięku nabrała głębi i trójwymiarowości. Wysokie tony stały się bardziej subtelne, pełniejsze i szczegółowe, a niskie zyskały lepszą kontrolę, zachowując przy tym swoją moc. Średnica stała się bardziej naturalna, co poprawiło równowagę całego brzmienia. Dźwięk jest bardziej angażujący i "żywy".
Warto podkreślić unikalność sprzętu marki Rotel. Jakość konstrukcji oraz kunszt inżynierii, który stoi za tymi urządzeniami, są naprawdę wyjątkowe. Stare modele, takie jak RC995, potrafią wciąż zaskakiwać jakością dźwięku, nie ustępując nowoczesnym urządzeniom, które często prześcigają się w dodawaniu nowych funkcji, a w zamian tracą "nieco" z tej wyjątkowej, analogowej głębi brzmienia. Oczywiście, wszystko zależy od gustu i wymagań, a także od charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego, jednak dla mnie te klasyczne konstrukcje oferują coś, czego nowoczesne urządzenia nie zawsze potrafią oddać – naturalność i emocjonalną głębię dźwięku.
Sam proces tuningu był profesjonalny, a kontakt z Roteltuning.pl był bardzo sprawny. Otrzymałem szczegółowe informacje na temat przeprowadzonych modyfikacji.
Jestem naprawdę zadowolony z efektów i z pewnością będę kontynuował współpracę z Roteltuning.pl przy kolejnych modyfikacjach, które mam już w planach. Tuning Rotel RC995 dał mojemu systemowi nowe życie i jeszcze bardziej poprawił jakość dźwięku. Gorąco polecam usługi Roteltuning.pl każdemu, kto szuka sposobu na ulepszenie swojego sprzętu audio.
Pozdrawiam
SebestyJan 🙂
23 grudnia 2024
SebestyJan
Wiatm, wysłałem do Pana Adama integre rotel ra-01 22 letni który
grał jak chciał, gubił czasem lewy lub prawy kanał, bas męczący,
góra sycząca dosłownie ale i tak jakoś w miare ładnie grał jak na
wzmacniacz w którym wyshły elektrolity w kondesatorach oraz
przrekaźnik nie łapał za każdym razem. Po naprawie wzmacniacz
dostał nowe życie, jest wygrzewany ok 40 godzin a do 200 jeszce
troszkę ale z każdą godziną jest coraz lepiej. Po prostu nie
wierzyłem że po modyfikacji od Pana Adama ten sprzęt aż tak
zacznie grać, pełno pasmowy bas z mnóstwem odcieni i
bardzo niskim zejściem, średnie i wysokie tony całkowicie
oddzielone od "dołu" dynamika na poziomie rotela, po prostu nie
potrafię tego opisać, trzeba posłuchać. Pan Adam zawsze jest
chętny na odpowiedzi na temat audio i bardzo profesjonalnie
traktuje każdego klienta. Wzmacniacz już gra 2 klasy wyżej i
będzie jeszcze lepiej. Polecam każdemu który ma wzmacniacz do
naprawy albo tuningu. Daniel
25 sierpnia 2024
Daniel
Dzień dobry
Oddałem do tuningu RB 06 i RC 06.
Oba mają już grubo ponad 200 godzin grania, więc chciałbym wyrazić swoją opinię i podziękowania.
Próba opisania dźwięku po tuningu jest bardzo prosta; JEST GENIALNIE.
Jeżeli masz lub chciałbyś kupić Rotela z dobrych czasów, gdy jakość stanowiła prawdziwą wartość, trafiłeś/aś w dobre miejsce.
Miejsce w którym znajdziesz osobę z ogromną wiedzą, życzliwą, która wysłucha i doradzi optymalne rozwiązania. Dźwięk po modyfikacji powoduje że... na prądzie z pewnością nie oszczędzę🙂 po ponad 200godz. słuchania :
NIE DOSTRZEGAM ŻADNEJ NEGATYWNEJ STRONY MOJEJ DECYZJI.
DŹWIĘK JEST PRECYZYJNY,BOGATY,PRZYJEMNY,Z ENERGIĄ, NIUANSEM I TĄPNIĘCIEM NISKICH REJESTRÓW WRAZ Z PRECYZJĄ WYGASZENIA,DŹWIĘK PŁYNĄCY DAJE RADOŚĆ,TWORZY SPEKTAKL KTÓRY WYPEŁNIA POMIESZCZENIE I WYWOŁUJE UŚMIECH NA TWARZY.
Oczywiście każdy ma swoje pomieszczenie i zestaw audio ale podstawowa wiedza typu ustawienie, minimalna optymalizacja akustyczna pomieszczenia, zastosowanie dobrej jakości żył w równie dobrej izolacji, separacja przewodów głośnikowych od zasilających i jak już poprzednicy zauważyli oddzielenie wrażliwej elektroniki od potężnych trafo końcówek mocy przyniesie z pewnością pozytywny efekt.
Z CZYSTYM SUMIENIEM I Z GŁĘBI SERCA POLECAM.
25 lutego 2023
Se basty jan
Witam. Chciałem się podzielić moimi wrażeniami po modyfikacji końcówki rb 991 i przedwzmacniacza rc 995 przez Adama. Zestaw gra wybitnie. Seryjnie ten zestaw to już jest przyzwoite graniu a po tuningu przenosimy się w świat Hi ENDU przez duże H. Mógłbym pisać o każdym detalu dźwięku w samych superlatywach ale wolę zobrazować poziom na jakim gra ten zestaw w inny sposób. Mam okazję ostatnio słuchać wielu wzmacniaczy z przedziału 20 – 70 tyś zł.
Według mnie zestaw od Adama gra na poziomie w granicach 50 tyś zł w porównaniu z nowymi inegrami. Chcąc uzyskać ten poziom koniecznie dobre kable (interkonekty, głośnikowe, sieciówki) i głośniki które to pokażą. Ponadto ja stosuję pod każde urządzenie podkładki antywibracyjny, które w zależności gdzie stawiamy zestaw może być konieczne. U mnie klocki stoją na dużej zamkniętej komodzie która przenosi wibracje. Kolejna istotna wskazówka dla posiadaczy zestawów od Adama aby końcówka była odsunięta jak najdalej to możliwe od reszty klocków. Stawianie odtwarzacza cd lub rc na końcówce jest nieporozumieniem. Przy spełnieniu powyższych warunków mamy poważny Hi end. Na tym poziomie każdy detal jest ważny. I przestajemy szukać. Ważne żeby odróżnić lepsze granie od innego grania. Jeśli komuś gra napis to Rotel nie zagra choćby w środku były części za 100 tys. Ja słucham dźwięku nie napisów i dlatego modyfikowany Rotel zostaje ze mną na długo. Warto Adamowi dokładnie wytłumaczyć czego oczekujemy, w jakim kierunku chcemy iść a on sprosta naszym wymaganiom co do modyfikacji. Kiedy nam się wydaje że wiemy coś lepiej to i tak się okaże że Adam miał rację :-)
Na wstępie zacznę od tego, że przez długi czas szukałem wzmacniacza, który po prostu wzmocnij sygnał ze źródła - DAC'a do przetworników - Kolumn/Monitorów bez zbędnych podbarwień lub innej filozofii współczesnych wzmacniaczy. Obecne wzmacniacze oczywiście w zależności od budżetu; bo tak, tendencja jest następująca: więcej zapłacisz to więcej usłyszysz...kombinowałem również z używanymi zintegrowanymi wzmacniaczami. Nie będę ich wymieniał, było ich trochę i więcej... pewnego razu nastąpił moment kiedy postanowiłem, że pójdę w końcówkę mocy, szukając natrafiłem na Rotela RB981. Od samego początku zrozumiałem, że jestem już na właściwej drodze, pojawiło się zadowolenie, pojęcia takie jak scena, dynamika, bass już było wszystko na zadowalającym poziomie. Międzyczasie udało mi się dobrać kolumny: Canton RCL z kontrolerem które zostały sprzężone z Rotelem RB981, DAC Road Rain Audio na ES9068, kable rca z przewodów antenowych ! kable głośnikowe Monstery dedykowane do kolumn Infinity. Na tym etapie było powiedzmy okej. Ze względu na chęci serwisu obecnej końcówki, de facto nie wymagała, a tak mi się wtedy wydawało serwisu/tuninngu tak trafiłem na bardzo miłego Pana Adama. Praktycznie od razu sprzęt trafił od razu na serwis mistrza. Po odbiorze i wstępnym odsłuchu było wielkie WOW, z resztą nie tylko moje ale innych znajomych którzy byli u mnie wielokrotnie na odsłuchach. Natomiast po jakiś około 2-3tyg po porządnym wygrzaniu mogę stwierdzić, że sprzęt gra kapitalnie. Dźwięk jest potężny, obszerny, pełny w detal, ze szeroką sceną. Dźwięk wręcz wylewa się z kolumn nie jest zlany, bass jest w punkt z świetną kontrolą, wokale gdy zamknę oczy artystę mam przed sobą siedząc na kanapie w domu:) Słucham wielu gatunków muzycznych z dominacją muzyki elektronicznej i z pewnością mogę stwierdzić, że odkrywam ją na nowo. Polecam !
Zacznę od początku. Przez 9 lat słuchałem muzyki na wzmacniaczu Rotel RA-930AX w wersji seryjnej. Z czasem pojawiły się problemy – wyłączający się lewy kanał oraz trzeszczące potencjometry. Szukając serwisu, który mógłby to naprawić, trafiłem na Pana Adama, który nie tylko podjął się naprawy, ale zaproponował również tuning wzmacniacza w celu poprawy brzmienia. Miałem to szczęście, że zawiozłem wzmacniacz osobiście i mogłem bezpośrednio porównać dwa identyczne modele – mój seryjny oraz egzemplarz Pana Adama po modyfikacji, który był wystawiony na sprzedaż. Co daje tuning? Seryjne Rotele grają pięknie. Po modyfikacji grają przepięknie. To po prostu obowiązek – trzeba to zrobić! Zakładka „Co daje tuning?” na stronie Pana Adama idealnie opisuje, czego można się spodziewać po modyfikacji – i wszystko to potwierdza się w odsłuchu. Na dodatek odsłuch odbywał się na kolumnach wykonywanych przez Pana Adama na zamówienie. Był luty 2025 roku, a ja wychodząc wiedziałem jedno – muszę mieć również kolumny od niego. Mój dotychczasowy sprzęt audio przestał dawać mi satysfakcję. Po pewnym czasie zmieniłem wzmacniacz na mocniejszy Rotel RA-980BX, oczywiście również po modyfikacji. Pod koniec 2025 roku spełniłem kolejne marzenie i nabyłem kolumny Pana Adama – prawdziwy 3-way oparty na Scan-Speak Revelator. Powiem tylko jedno: kto raz usłyszy dźwięk z tych kolumn, nic lepszego już nie usłyszy. Ten dźwięk UZALEŻNIA . Pan Adam jest perfekcjonistą w tym, co robi. Zarówno modyfikacje wzmacniaczy, jak i jego projekty kolumn studyjnych pokazują, że nieliczni mają taką wiedzę i umiejętności. Z pełnym przekonaniem polecam usługi Pana Adama. Zaczęło się od trzeszczących potencjometrów, a skończyło na prawdziwym, w pełni dopracowanym zestawie hi-end. DZIĘKUJĘ.
Myślę, że każdy kto rozważa poddanie swojego sprzętu modyfikacji czy tuningowi ma wiele przemysleń,rozterek czy warto,czy to nie będzie zbędny wydatek,czy będę zadowolony... Również i ja miałem podobnie.Po spontanicznym zakupie wzmacniacza dzielonego RB-1552+RC-1550, przesłuchaniu u siebie w domu, wiedziałem że albo będzie tuning albo pożegnanie. Na moje szczęście nie mam daleko do Pana Adama, więc sprzęt pojechał do serwisu. Pan Adam wszystko opowiedział, wytłumaczył, pokazał co i jak.Po odbiorze przeżyłem szok,bo spodziewałem się "jakiś" zmian,natomiast to co prezentuje sobą teraz mój Rotel to poezja.Pierwsze co od razu wprawia w zachwyt to świetna rozdzielczość kanałów, mnóstwo szczegółów i większa przestronność dźwięku. Jak by był wielowarstwowy ,a nie po prostu "ścianą" muzyki. Radio DAB+ Rotela,program Chopin, jestem tylko ja i fortepian w całym pomieszczeniu 😁. Jazz- bajka. Magnetofon Sony TC- K 808 es nagrana świetnie muzyka z Gladiatora- zachowuje analogowy charakter i miękkość,ale jest jakościowo super. Cd Demon 690, płyta Przemysław Rudź ( polecam gorąco)polski muzyk i astrolog tworzy muzykę elektroniczną ale nie jakieś techno, często z Arturem Wolskim ( gitara elektryczna), audiofilsko nagrana ostatnia płyta CD Pomeranian Wind.... No magia, dźwięki przemieszczają się po pokoju, jeszcze więcej detali😉. Został Dac... iFi Zen Blue. No cóż,to jest ewidętnie najsłabszy element mojego systemu. Ale i tak słychać dużo większą szczegółowość. Kolumny T+A Criterion TMR 80. Lata '80-90. 5 Ohm,90 W i 90 db skuteczności. Rewelacja!!! Spisują się świetnie i będą z Rotelem świetnie grać. Ogólnie jestem już teraz bardzo zadowolony,a nie jest jeszcze wygrzany w pełni!!!Dźwięk jest rozjaśnionyi bardzo wyraźny. Ale absolutnie nie ma tego efektu " kolumny pod kocykiem" co było przed tuningiem!!! Dźwięk i szczegóły są wszędzie Najlepiej wydana kasa na sprzęt😉. Do tego Pan Adam chętnie doradzi w innych kwestiach jak dobór kabli czy kolumn. Bardzo pozytywna postać💪. Polecam gorąco.
Jeżeli ktoś trafił na tę stronę i zastanawia się nad usługami Pana Adama to przede wszystkim polecam zadzwonić i z nim porozmawiać. Po krótkiej rozmowie nie ma się żadnych wątpliwości co do olbrzymiej wiedzy, doświadczenia i pasji jaką ten Pan wkłada w to, co robi. Oprócz samej pracy wykonanej na sprzęcie, można też liczyć na świetny kontakt i doradztwo w rozbudowie systemu. Polecam!
Decyzja o wysłaniu mojego przedwzmacniacza Rotel RC995 do Roteltuning.pl była jednym z najlepszych wyborów, jakie podjąłem w kontekście mojego systemu audio. Po około 200 godzinach odsłuchu mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że efekt jest znakomity. To kolejna modyfikacja, którą przeprowadziłem w Roteltuning.pl po moich wcześniejszych; tuningu Rotel RC06 i RB06, i po raz kolejny jestem bardzo zadowolony z efektów. Przedwzmacniacz RC995 zyskał wyraźną poprawę jakości dźwięku. Stal się bardziej klarowny, a przestrzenność dźwięku nabrała głębi i trójwymiarowości. Wysokie tony stały się bardziej subtelne, pełniejsze i szczegółowe, a niskie zyskały lepszą kontrolę, zachowując przy tym swoją moc. Średnica stała się bardziej naturalna, co poprawiło równowagę całego brzmienia. Dźwięk jest bardziej angażujący i "żywy". Warto podkreślić unikalność sprzętu marki Rotel. Jakość konstrukcji oraz kunszt inżynierii, który stoi za tymi urządzeniami, są naprawdę wyjątkowe. Stare modele, takie jak RC995, potrafią wciąż zaskakiwać jakością dźwięku, nie ustępując nowoczesnym urządzeniom, które często prześcigają się w dodawaniu nowych funkcji, a w zamian tracą "nieco" z tej wyjątkowej, analogowej głębi brzmienia. Oczywiście, wszystko zależy od gustu i wymagań, a także od charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego, jednak dla mnie te klasyczne konstrukcje oferują coś, czego nowoczesne urządzenia nie zawsze potrafią oddać – naturalność i emocjonalną głębię dźwięku. Sam proces tuningu był profesjonalny, a kontakt z Roteltuning.pl był bardzo sprawny. Otrzymałem szczegółowe informacje na temat przeprowadzonych modyfikacji. Jestem naprawdę zadowolony z efektów i z pewnością będę kontynuował współpracę z Roteltuning.pl przy kolejnych modyfikacjach, które mam już w planach. Tuning Rotel RC995 dał mojemu systemowi nowe życie i jeszcze bardziej poprawił jakość dźwięku. Gorąco polecam usługi Roteltuning.pl każdemu, kto szuka sposobu na ulepszenie swojego sprzętu audio. Pozdrawiam SebestyJan 🙂
Wiatm, wysłałem do Pana Adama integre rotel ra-01 22 letni który grał jak chciał, gubił czasem lewy lub prawy kanał, bas męczący, góra sycząca dosłownie ale i tak jakoś w miare ładnie grał jak na wzmacniacz w którym wyshły elektrolity w kondesatorach oraz przrekaźnik nie łapał za każdym razem. Po naprawie wzmacniacz dostał nowe życie, jest wygrzewany ok 40 godzin a do 200 jeszce troszkę ale z każdą godziną jest coraz lepiej. Po prostu nie wierzyłem że po modyfikacji od Pana Adama ten sprzęt aż tak zacznie grać, pełno pasmowy bas z mnóstwem odcieni i bardzo niskim zejściem, średnie i wysokie tony całkowicie oddzielone od "dołu" dynamika na poziomie rotela, po prostu nie potrafię tego opisać, trzeba posłuchać. Pan Adam zawsze jest chętny na odpowiedzi na temat audio i bardzo profesjonalnie traktuje każdego klienta. Wzmacniacz już gra 2 klasy wyżej i będzie jeszcze lepiej. Polecam każdemu który ma wzmacniacz do naprawy albo tuningu. Daniel
Dzień dobry Oddałem do tuningu RB 06 i RC 06. Oba mają już grubo ponad 200 godzin grania, więc chciałbym wyrazić swoją opinię i podziękowania. Próba opisania dźwięku po tuningu jest bardzo prosta; JEST GENIALNIE. Jeżeli masz lub chciałbyś kupić Rotela z dobrych czasów, gdy jakość stanowiła prawdziwą wartość, trafiłeś/aś w dobre miejsce. Miejsce w którym znajdziesz osobę z ogromną wiedzą, życzliwą, która wysłucha i doradzi optymalne rozwiązania. Dźwięk po modyfikacji powoduje że... na prądzie z pewnością nie oszczędzę🙂 po ponad 200godz. słuchania : NIE DOSTRZEGAM ŻADNEJ NEGATYWNEJ STRONY MOJEJ DECYZJI. DŹWIĘK JEST PRECYZYJNY,BOGATY,PRZYJEMNY,Z ENERGIĄ, NIUANSEM I TĄPNIĘCIEM NISKICH REJESTRÓW WRAZ Z PRECYZJĄ WYGASZENIA,DŹWIĘK PŁYNĄCY DAJE RADOŚĆ,TWORZY SPEKTAKL KTÓRY WYPEŁNIA POMIESZCZENIE I WYWOŁUJE UŚMIECH NA TWARZY. Oczywiście każdy ma swoje pomieszczenie i zestaw audio ale podstawowa wiedza typu ustawienie, minimalna optymalizacja akustyczna pomieszczenia, zastosowanie dobrej jakości żył w równie dobrej izolacji, separacja przewodów głośnikowych od zasilających i jak już poprzednicy zauważyli oddzielenie wrażliwej elektroniki od potężnych trafo końcówek mocy przyniesie z pewnością pozytywny efekt. Z CZYSTYM SUMIENIEM I Z GŁĘBI SERCA POLECAM.
Witam. Chciałem się podzielić moimi wrażeniami po modyfikacji końcówki rb 991 i przedwzmacniacza rc 995 przez Adama. Zestaw gra wybitnie. Seryjnie ten zestaw to już jest przyzwoite graniu a po tuningu przenosimy się w świat Hi ENDU przez duże H. Mógłbym pisać o każdym detalu dźwięku w samych superlatywach ale wolę zobrazować poziom na jakim gra ten zestaw w inny sposób. Mam okazję ostatnio słuchać wielu wzmacniaczy z przedziału 20 – 70 tyś zł. Według mnie zestaw od Adama gra na poziomie w granicach 50 tyś zł w porównaniu z nowymi inegrami. Chcąc uzyskać ten poziom koniecznie dobre kable (interkonekty, głośnikowe, sieciówki) i głośniki które to pokażą. Ponadto ja stosuję pod każde urządzenie podkładki antywibracyjny, które w zależności gdzie stawiamy zestaw może być konieczne. U mnie klocki stoją na dużej zamkniętej komodzie która przenosi wibracje. Kolejna istotna wskazówka dla posiadaczy zestawów od Adama aby końcówka była odsunięta jak najdalej to możliwe od reszty klocków. Stawianie odtwarzacza cd lub rc na końcówce jest nieporozumieniem. Przy spełnieniu powyższych warunków mamy poważny Hi end. Na tym poziomie każdy detal jest ważny. I przestajemy szukać. Ważne żeby odróżnić lepsze granie od innego grania. Jeśli komuś gra napis to Rotel nie zagra choćby w środku były części za 100 tys. Ja słucham dźwięku nie napisów i dlatego modyfikowany Rotel zostaje ze mną na długo. Warto Adamowi dokładnie wytłumaczyć czego oczekujemy, w jakim kierunku chcemy iść a on sprosta naszym wymaganiom co do modyfikacji. Kiedy nam się wydaje że wiemy coś lepiej to i tak się okaże że Adam miał rację :-)